Уже стала традицією тісна співпраця педагогічного колективу і співробітників фізико-математичного факультету ЦДПУ ім.В.Винниченка із заснованим на базі нашого університету Педагогічним ліцеєм.

25 травня 2017 року для учнів 10 фізико-математичного класу ліцею (вчитель – доцент кафедри фізики та МВФ О.В.Волчанський) була організована екскурсія по фізичних лабораторіях і кабінетах факультету. До речі, більшість занять цього класу проходить у факультетській лабораторії астрономії.

Учні ознайомились з обладнанням та тематикою лабораторних робіт з механіки та молекулярної фізики (якраз ці розділи фізики вивчались у 10 класі). Завідувач лабораторіями механіки та молекулярної фізики Н.Г.Антонова цікаво описала завдання та порядок виконання кожної лабораторної роботи.

2

В кінці ознайомлення із роботою лабораторії учні отримали можливість перетворитись у дослідників і під керівництвом Ніни Григорівни виконати вимірювання довжини звукової хвилі методом додавання гармонійних коливань.

3

Завідувач лабораторією методики фізики кафедри фізики та методики її викладання Д.В.Соменко продемонстрував гостям ряд цікавих фізичних дослідів, в яких учні із задоволенням взяли активну участь.

4            5

Завершилась екскурсія запуском ракети на майданчику перед 7-поверховим корпусом. Учні отримали яскраві враження від знайомства із роботою фізичних лабораторій і кабінетів факультету, а також від можливості взяти участь у наукових дослідженнях і експериментах.

6

Повідомлення підготовлене доцентом кафедри фізики та методики її викладання О.П. Волчанським.