19-20 травня 2017 року в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка на базі кафедри фізики та методики її викладання відбулася традиційна науково-практична конференція «Засоби і технології сучасного навчального середовища». Конференція проводилася як двадцять третя науково-практична і тринадцята Міжнародна.

PH0

Ініціатором і беззмінним організатором конференції, починаючи із далекого 1994 року, є доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізики та методики її викладання Степан Петрович Величко. У роботі конференції взяли участь науковці та вчителі з різних регіонів України та із закордону. Збірник тез доповідей було видано до початку конференції.

Пленарне засідання розпочалось у 214 аудиторії, де учасників конференції привітали проректор з наукової роботи університету доктор філологічних наук, професор С.П.Михида та декан фізико-математичного факультету доктор історичних наук, професор Р.Я.Ріжняк.

ph1

Під час пленарного засідання були проголошені такі доповіді:

  1. Формування професійної компетентності майбутніх учителів фізики в процесі навчання математичних методів (автор доктор педагогічних наук,доцент Н.В. Подопригора).
  2. Інновації в управлінні навчально-пізнавальною діяльністю учнів з фізики (автори: доктор педагогічних наук, професор П.С.Атаманчук та аспірант Н.В.Форкун)
  3. Науковий Центр розробки засобів навчання як основа сучасних технологій вивчення природничих дисциплін (автор доктор педагогічних наук, професор С.П.Величко).

ph2ph3

Після пленарного засідання учасники конференції відвідали відділ астрономії, оптики та квантової фізики та відділ електроніки Музею Історії Техніки, здійснили екскурсію лабораторіями кафедри.

ph4ph5

Конференція продовжила свою роботу на секційних засіданнях у затишних мультимедійних аудиторіях фізико-математичного факультету:

ph6

За наслідками засідань було визначено перспективи розвитку сучасного навчального середовища для забезпечення ефективності фізико-математичної освіти.

Повідомлення підготував доцент кафедри фізики та методики її викладання О.В. Волчанський.