Профорієнтаційна робота – важлива складова  ознайомлення абітурієнтів з особливостями навчання на фізико-математичному факультеті. Такій роботі на факультеті приділяється значна увага. Адже професійна інформація являє собою процес інформування відповідного контингенту учнів про конкретні спеціальності,за якими на факультеті ведеться підготовка майбутніх фахівців; з вимогами, які ставляться до людини, що прагне отримати відповідну професію.

Основна мета цієї роботи - створення необхідної інформаційної основи для підготовки кожного учня до свідомого вибору певної професійної діяльності.

2

Для реалізації завдань профорієнтаційної роботи серед учнів педагогічного коледжу та шкіл міста Олександрії, 15 травня 2017 року було організовано виїзд викладачів та студентів до цих закладів у складі: завідувача кафедри ТМТПОПБЖ, професора Садового М.І.; завідувача кафедри фізики та методики її викладання, професора Величка С.П.заступника декана з навчально-виховної роботи, доцента Чистякової Л.О; доцентів Рябця С.І.Трифонової О.М. та Пуляк О.В.; студентів 21 та 30 груп.

Щиро й доброзичливо, як старих друзів, приймали гостей у Олександрійському педагогічному коледжі імені Василя Сухомлинського. З допитливістю й інтересом слухали випускники доповідь професора Садового М.І. про університет та його факультети, про спеціальності та особливості навчання на фізико-математичному факультеті, зміни при вступі та перспективи подальшого працевлаштування.

3

Професор Величко С.П. та доцент Трифонова О.М. розповіли присутнім про нову спеціальність – «Фізика та англійська мова», яка є новою та перспективною, надає широкі можливості у подальшому професійному рості; про кафедру фізики, яка є флагманом науки в університеті.

4

Доцент Чистякова Л.О. розповіла про особливості виховної роботи на факультеті, про велику кількість заходів, що проходять на фізматі, про студентське самоврядування та індивідуальний підхід до кожного студента.

5

Доцент Рябець С.І. поінформував присутніх про особливості спеціальності «Трудове навчання», можливість вступу випускників коледжу на скорочений термін навчання, про переваги навчання на факультеті та додаткові можливості в опануванні професією.

Доцент Пуляк О.В. наголосила на важливості продовження навчання за обраним фахом, до обґрунтованого вибору професії з урахуванням індивідуально-психологічних особливостей і потреб на ринку праці.

6

Усі виступи були підкріплені відео-презентаціями, на яких було продемонстровано життя факультету та кафедр. Також студенти представили дві колекції одягу, які виконали студенти до конкурсу «Палітра моди», та виставку виробів декоративно-прикладного мистецтва.

7

Наприкінці зустрічі викладачі давали вичерпні відповіді на запитання майбутніх студентів.

Аналогічно пройшли зустрічі з учнями Олександрійських шкіл, зокрема делегація відвідала: Олександрійський ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 2 імені Максима Горького; Кіровоградський Обласний навчально-виховний комплекс гімназія-інтернат школа-мистецтв; Олександрійський колегіум; Олександрійський НВК №17; УВК "ОНЗ І-ІІІ ступенів № 9-спеціалізована школа".

Повідомлення підготувала доцент кафедри ТМТПОПБЖ Л.О. Чистякова.

8910